SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Teservis 8662652
nr 866 2652
Teservis
3 delar, Silver, London, Sent 1800-tal, HH, reliefdekoration
Utrop:
6.000 kr
Såld:
7.400 kr
måndag 16 december 2013
kl 19:17:58
6.200 kr
6.800 kr
7.200 kr
16 dec
silver
Läs mer om silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver